Čestitka povodom 1. marta – Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Svim građanima Bosne i Hercegovine, a posebno svojim sugrađanima, povodom 1. marta – Dana nezavisnosti naše domovine, upućujem iskrene i srdačne čestitke.
Upravo na ovaj dan prije 26 godina građani ove zemlje odlučno su stali na stranu svoje domovine i na historijskom referendumu jedinstveno potvrdili njenu nezavisnost i opstojnost kao zajednice svih ravnopravnih građana – Bosanaca i Hercegovaca. Zbog toga ovaj datum obilježavamo kao praznik ponosa, solidarnosti i odlučnosti.

Ovo je prilika da se podsjetimo na vrijednosti ovog datuma i na našu obavezu da učinimo sve kako bi one i dalje živjele među nama – svim narodima naše Bosne i Hercegovine, jer samo na taj način možemo generacije koje dolaze učiniti boljim i odgovornijim, te osigurati bolju budućnost.
Još jednom želim da vam čestitam Dan nezavisnosti BiH, uz želju da svakim danom u vašim srcima jača ljubav prema domovini i da je sve više osjećate svojom.

OPĆINSKI NAČELNIK
Armin Halitović