Čestitka povodom Dana formiranja Petog korpusa Armije RBiH

Povodom 26. godišnjice formiranja Petog korpusa Armije RBiH svim porodicama poginulih boraca i šehida, ratnim vojnim invalidima i demobilisanim borcima, te svim ostalim sugrađanima koji su ovu najslavniju jedinicu Armije doživljavali kao garanciju za opstanak, upućujem iskrene čestitke.

„Sila nebeska“ iznikla je iz naroda ratne 1992. godine, borila se i izborila za državu Bosnu i Hercegovinu kao najbolja vojna formacija u okviru naše Armije RBiH. Na tom herojskom putu veliki broj boraca i starješina 5. korpusa dao je svoje živote i djelove tijela, a njihovu žrtvu i nemjerljiv doprinos u odbrani BiH nikada ne smijemo zaboraviti.

Čestitajući svima nama veliki praznik iz odbrambeno-oslobodilačkog rata, u svoje ime i u ime zaposlenih u Jedinstvenom općinskom organu uprave, pozivam vas na slogu, zajedništvo i odlučnost što je zapravo i krasilo borbu pripadnika 5. korpusa Armije RBiH u ratu.

OPĆINSKI NAČELNIK
Armin Halitović