Čestitka povodom Dana formiranja Petog korpusa Armije RBiH

Povodom 24. godišnjice formiranja Petog korpusa Armije RBiH svim porodicama poginulih boraca i šehida, ratnim vojnim invalidima i demobilisanim borcima, te svim ostalim sugrađanima koji su ovu najslavniju jedinicu Armije doživljavali kao uzdanicu i štit bedem, nadu za opstanak, upućujem iskrene čestitke.
Vrijedi podsjetiti, prvenstveno zbog mlađih generacija koje su za vrijeme djelovanja Petog korpusa bile nesvjesne dešavanja i generacija koje su iznikle nakon njihove borbe za život dostojan čovjeku, da je to ratna sila, najbolja vojna formacija u Armiji RBiH koja je iznikla 1992. godine iz naroda, koja se borila i izborila za državu Bosnu i Hercegovinu.

Dragi Krupljani, bez obzira što sam ubijeđen da dijelimo mišljenje, naglašavam da nikad ne smijemo zaboraviti žrtvu velikog broja boraca i starješina Petog korpusa koji su u toj odbrani dali svoje živote ili dijelove tijela.

Neka vam je sretan 21. oktobar – Dan našeg 5. korpusa.