Javni poziv kompanijama iz BIH za podnošenje prijedloga projekata za dodjelu bespovratnih sredstava u svrhu prenosa znanja i vještina dijaspore u okviru Projekta „Dijaspora za razvoj„

Sa zadovoljstvom vas obavještavamo da je otvoren Javni poziv kompanijama iz BIH za podnošenje prijedloga projekata za dodjelu bespovratnih sredstava u svrhu prenosa znanja i vještina dijaspore u okviru Projekta „Dijaspora za razvoj„.
Cilj Javnog poziva je da se maksimizira doprinos dijaspore ekonomskom razvoju BIH, kroz prenos znanja i vještina, kao i saradnju na temelju interesa između poslovnih subjekata iz dijaspore i BIH. Direktni korisnici u okviru ovog Javnog poziva su isključivo privatni privredni subjekti koji posluju u BiH.
Ukupno raspoloživa bespovratna sredstva po ovom Javnom pozivu iznose 470.000 američkih dolara. Maksimalni iznos finansijske podrške po korisniku je 20.000 američkih dolara, dok je minimalni iznos 5.000 američkih dolara.
Javni poziv je otvoren 01.08.2017. godine, te ostaje otvoren do utroška raspoloživih sredstava.

Sve uslove Javnog poziva kao i način prijave pogledajte OVDJE.