Obavijest za proizvođače krastavca kornišona

U nastojanju da riješimo probleme tržišta za proizvođače krastavca kornišona kojih na području Bosanske Krupe ima mnogo stupio sam u kontakt sa potencijalnim otkupljivačima i shodno tome obavještavam proizvođače i one koji to žele postati da će i u 2018. godini proizvode ove povrtne kulture u Bosanskoj Krupi otkupljivati zadruga „Agrodar“ iz Cazina.

Svi proizvođači imat će garantiran plasman svih proizvedenih količina i cijenu uvećanu u odnosu na prošlu godinu kada je ova zadruga od svojih kooperanata otkupila oko 2700 tona krastavaca.

Da bi proizvođač ostvario kooperantski odnos mora posjedovati zemljište i volju za radom, a sav repromaterijal će biti obezbijeđen od strane otkupljivača. Proizvođači iz Bosanske Krupe ove godine će imati i značajan grant u repromaterijalu obezbijeđen kroz međunarodne fondove.
Detaljnije informacije mogu se dobiti u općinskoj Službi za obrt, poljoprivredu i poduzetništvo i u zadruzi „Agrodar“ iz Cazina pozivom na brojeve: 061 165 813; 061 163 740, 061 157 627, 061 157 945