Protokol obilježavanja 21. aprila – Dana otpora agresiji na Bosansku Krupu

21. april – Dan otpora agresiji na Bosansku Krupu i tadašnji bihaćki okrug, dan kada su se stanovnici Bosanske Krupe odlučno suprotstavili namjeri da se općina podijeli po zamišljenoj liniji velikosrpskih ideologa i kada su omogućili da pred naletom jedinica tadašnje JNA i srpskih dobrovoljaca civilno stanovništvo izbjegne na lijevu obalu Une, te tako izbjegne sudbinu mnogih drugih gradova gdje su civili ubijani, silovani i zatvarani u logore, ove godine u Bosanskoj Krupi obilježava se prema slijedećem protokolu:

20. april (ponedjeljak)
18:00 sati – Promocija knjige „Ratni amblemi jedinica 5. korpusa Armije RBiH 92-96″
autora Osmana Sulića i Huseina Hadžića
18:30 sati – Promocija knjige „Tamo gdje pada crven snijeg” autora Izeta Perviza
19:00 sati – Akademija povodom Dana otpora agresiji na općinu Bosanska Krupa
21. april (utorak)
11:00 sati – Obilazak spomen-obilježja i šehitluka na području općine Bosanska Krupa
17:00 sati – Izložba fotografija Udruženja logoraša BiH
17:30 sati – Dokumentarni film „Logori smrti” autora Avde Huseinovića
20:00 sati – Otvor Radničkih sportskih igara – revijalna utakmica
Organizacioni odbor poziva sve Krupljane da prisustvuju programskim sadržajima i na taj način daju doprinos u obilježavanju Dana otpora agresiji na Bosansku Krupu, jer je to, kako kažu, jedan od najznačajnijih datuma iz njene novije historije.