U Bosanskoj Krupi potpisani ugovori za izgradnju i sanaciju ratom oštećenih i uništenih stambenih jedinica

U Općini Bosanska Krupa danas su potpisani ugovori za izgradnju i sanaciju četiri stambene jedinice izbjeglih i raseljenih osoba u sklopu projekta rekonstrukcije stambenog fonda iz sredstava Saudijskog fonda za međunarodni razvoj.

Program predviđa sanaciju, obnovu i izgradnju ratom oštećenih i uništenih stambenih jedinica u svrhu stambenog zbrinjavanja povratnika, izbjeglica i raseljenih lica u BiH.
Implementaciju obnove stambenih jedinica u bosanskokrupskim mjesnim zajednicama Vranjska, Potkalinje i Ivanjska provodi Republički sekreterijat za raseljena lica i migracije entiteta RS i Općina Bosanska Krupa.

Ukupna vrijednost izgradnje jedne i obnove tri porodične kuće iznosi 170.000 KM.

Ugovorene radove izgradnje i sanacije objekata banjalučka firma „Energetik“ treba završiti za 120 dana.