U srijedu se obilježava 23. godišnjica oslobođenja Kobiljnjaka, za postače na platou bit će pripremljen iftar

Povodom 23. godišnjice oslobođenja Kobiljnjaka 23. maja (srijeda) Općina Bosanska Krupa, ratni vojni invalidi i MZ Hodžinac organizuju niz aktivnosti kojima će se obilježiti ova velika pobjeda 511. slavne sa kojom je zapravo i počeo bosanskokrupski oslobodilački put. Podršku u obilježavanju obećao je i ministar za pitanja boraca i RVI USK Dževad Malkoč.

Tim povodom 23. maja bit će upriličeno polaganje cvijeća na Centralno šehidsko spomen-obilježje, marš stazama 511. slavne bbr., te prigodan kulturno-zabavni program. Ove će godine na platou Kobiljnjaka po prvi put za sve postače biti pripremljen i iftar.

Marš stazama 511. slavne – Kobiljnjak 2018 kreće u 18:45 sati ispred Centralnog šehidskog spomen-obilježja gdje će delegacije i učesnici marša petnaest minuta ranije pred duše poginulih boraca proučiti Fatihu i položiti cvijeće. Dolazak na Kobiljnjak predviđen je u 19:45, obraćanje zvaničnika u 20:00 sati, a iftar u 20:31.

Pozivaju se svi učesnici bitke za Kobiljnjak, ostali pripadnici 511. slavne, porodice šehida i poginulih boraca, učenici osnovnih i srednjih škola, članovi sportskih kolektiva i drugih udruženja da učešćem u ovoj manifestaciji još jednom, na 23. godišnjicu velike pobjede boraca i starješina 511. slavne prilikom slamanja mostobrana Kobiljnjak, odaju dužno poštovanje oslobodiocima Bosanske Krupe i Bosne i Hercegovine.

Program obilježavanja, 23. 5. (srijeda)

18:30 sati – Obilazak Centralnog spomen-obilježja

18:45 sati – Polazak marša “Kobiljnjak 2018”

19:45 sati – Dolazak učesnika marša na Kobiljnjak

20:00 sati – Obraćanje zvaničnika i prigodan kulturno-zabavni program

20:31 sati – Akšam-namaz i iftar