Povodom godišnjice formiranja 5. korpusa A RBiH: Otvorena izložba karikatura Osmana Hajdarevića i fotografija Agana Skenderovića nastalih tokom rata

Povodom 28. godišnjice formiranja Petog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, JU „Centar za kulturu, obrazovanje i informisanje“ Bosanska Krupa danas je na šetalištu Kej u Bosanskoj Krupi upriličila izložbu karikatura autora Osmana Hajdarevića i fotografija autora Agana Skenderovića nastalih tokom rata od 1992. do 1995. godine. Otvorenju izložbe prisustvovao je i načelnik Općine Bosanska Krupa Armin Halitović.

Opširnije

Čestitka povodom 21. oktobra – Dana formiranja Petog korpusa Armije RBiH

Povodom 28. godišnjice formiranja Petog korpusa Armije RBiH svim porodicama poginulih boraca i šehida, ratnim vojnim invalidima i demobilisanim borcima, te svim ostalim sugrađanima, prijateljima, upućujem iskrene čestitke.
„Sila nebeska“ iznikla je iz naroda ratne 1992. godine, borila se i izborila za državu Bosnu i Hercegovinu kao najbolja vojna formacija u okviru naše Armije RBiH. Na tom herojskom putu veliki broj boraca i starješina Petog korpusa dao je svoje živote i dijelove tijela. Njihovu žrtvu i nemjerljiv doprinos u odbrani BiH nikada ne smijemo zaboraviti.

Čestitajući veliki praznik iz odbrambeno-oslobodilačkog rata, pozivam vas na slogu, solidarnost, zajedništvo i odlučnost što je u ratu krasilo i borbu pripadnika Petog korpusa Armije RBiH.

OPĆINSKI NAČELNIK
Armin Halitović