IZMJENA JAVNOG OGLASA za podnošenje zahtjeva za dodjelu novčanih sredstava za podršku razvoja poljoprivrede u općini Bosanska Krupa za 2017. god

I U Javnom oglasu za podnošenje zahtjeva za dodjelu novčanih sredstava za podršku razvoja poljoprivrede u općini Bosanska Krupa za 2017. godinu broj 09-14-2788/17 od 05.09.2017.godine objavljenom na službenoj web stranici općine Bosanska Krupa 06.09.2017.godine, u poglavlju V Posebne napomene, navedeno je: “ Zahtjev sa propisanom dokumentacijom se podnosi Službi za obrt, poljoprivredu i poduzetništvo, putem Pisarnice, na obrascu koji se može preuzeti u Centru za pružanje usluga građanima općine Bosanska Krupa.
Oglas ostaje otvoren 15 dana računajući od dana objavljivanja na službenoj Web stranici Općine, Oglasnim pločama Općine i Radiu Bosanska Krupa.”

II Navedeni Javni oglas mijenja se u poglavlju V Posebne napomene na način:
“Zahtjev sa propisanom dokumentacijom se podnosi Službi za obrt, poljoprivredu i poduzetništvo, putem Pisarnice, na obrascu koji se može preuzeti u Centru za pružanje usluga građanima općine Bosanska Krupa.
Krajnji rok za podnošenje zahtjeva za dodjelu novčanih sredstava za podršku razvoja poljoprivrede u općini Bosanska Krupa za 2017. godinu je 16. 10. 2017. godine”.

III Ostale odredbe Javnog oglasa ostaju nepromijenjene.

Grantovi od 15.000 do 50.000 KM za investitore iz dijaspore

Ukoliko ste dio bh. dijaspore i imate ideju/projekat svoj biznis u BiH, u mogućnosti ste aplicirati za bespovratna sredstva u iznosu do 50.000,00 KM koje dodjeljuje USAID, u okviru projekta “Podrška investiranju dijaspore u BiH”.
Ukupna vrijednost BDM fonda je 1 milion USD. Iznos bespovratnih sredstava se obično kreće po korisniku od 15.000 do 50.000 KM.

Preuzmite Poziv

Čestitka povodom Dana općine

Cijenjeni i dragi sugrađani,
čast mi je i zadovoljstvo što i na 22. godišnjicu slobode u našoj općini imam priliku s vama podijeliti radost i kao načelnik uputiti vam najiskrenije čestike. Uz to i riječi zahvalnosti, naročito našim borcima i starješinama, našoj 511. slavnoj bbr., 505. viteškoj i 503. slavnoj koje su zaslužne što danas živimo baš tamo gdje pripadamo i što imamo priliku stvarati uslove za ugodan i dostojanstven život.

Svakodnevno napredovanje i prosperitet bili su naši glavni ciljevi kroz sve ove godine od dana oslobođenja pa sve do danas. Nemjerljiv značaj na tom putu, što sam već ukazao, dali su naši borci, pripadnici Armije BiH, među kojima ne smijemo zaboraviti poginule borce i šehide koji su svoj život dali za dobrobit naše općine, ali i cijele Bosne i Hercegovine. Njih se trebamo s poštovanjem i ljubavlju sjećati svaki dan.

Još jednom čestitat Dan općine – dan koji nas svake godine podsjeti na teške trenutke kroz koje smo prošli, ali i dan kada trebamo svi gledati u istom smjeru, vjerovati u budućnost i biti ponosni što Bosanska Krupa ima svoju šansu u BiH. Vrijeme u kojem živimo nije jednostavno, ali nećemo odustati sada, na pola puta, kada nove generacije gledaju u nas i čekaju da im stvorimo šansu.
Zbog toga ću kao Općinski načelnik i dalje raditi na razvoju naše općine, zajedno sa svima vama. To nam je i cilj i obaveza!

Živi i zdravi bili!
S poštovanjem;

OPĆINSKI NAČELNIK
Armin Halitović

Podijeljeno 70 kompleta udžbenika učenicima iz socijalno ugroženih porodica

Danas je u Općini Bosanska Krupa učenicima osnovnih škola podijeljeno 70 kompleta udžbenika. Praksa je to započeta prije nekoliko godina kako bi se pomoglo roditeljima koji u teškoj materijalnoj situaciji školuju djecu.
Podjelu paketa sa kompletnim knjigama Općina Bosanska Krupa započela je 2010. godine kada je besplatne udžbenike dobilo 15 osnovaca. Svaki učenik koji sačuva knjige slijedeće godine dobija novi komplet, dok se u budžetu Općine planiraju sredstva za kupovinu dodatnih udžbenika čime je stvoren revolving fond.

Čestitka povodom Dana Općine Bosanska Krupa

Poštovani, građani Bosanske Krupe u domovini i dijaspori, povodom 17. septembra, Dana oslobođenja Bosanske Krupe, dozvolite da Vam u svoje, te u ime Općinskog vijeća kao predstavničkog organa vlasti uputim iskrene čestitke. Iako vrijeme prolazi naša dužnost je da čuvamo uspomene na istinske heroje oslobodilačkog rata koji su nam te 1995. godine izvojevali slobodu za koju smo platili visoku cijenu i izvukli pouku da su nas u odbrambeno-oslobodilačkom ratu održali patriotizam, solidarnost i poštivanje jedini drugih.
Posebne čestitke upućujem za dan oslobođenja porodicama šehida i poginulih boraca, ratnim vojnim invalidima i demobilisanim borcima koji su nas zadužili da izgradimo Bosansku Krupu gdje će na ponos građana vladati tolerancija i sve istinske vrijednosti suvremene civilizacije.

Sretan Vam Dan općine Bosanska Krupa !

S poštovanjem!

PREDSJEDAVAJUĆI