Poziv za dostavljanje prijedloga za uvrštavanje u budžet za 2022. godinu

Trinaesta sjednica Općinskog vijeća završena je jučer neusvajanjem predloženog dnevnog reda na kojem se nalazio i Nacrt budžeta Općine za 2022. godinu. Iako je zakonska obaveza u tekućoj godini usvajanje Nacrta budžeta za narednu godinu, Općinsko vijeće nije podržalo dnevni red. Neusvajanjem predloženog dnevnog reda i neodržavanjem sjednice vijeća, dovedeno je u pitanje funkcionisanje općinskog organa uprave i općine Bosanska Krupa.
Kako je na ovakav način onemogućeno i pravo građana, budžetskih korisnika, sindikata, udruženja, kulturno-umjetničkih društava, sportskih udruženja, javnih ustanova, javnih preduzeća, te mjesnih zajednica za učešće u javnoj raspravi tokom tekuće godine, ovim putem pozivamo navedene kategorije da svoje zahtjeve, prijedloge i sugestije dostave pismenim putem u Službu za financije ili Kabinet načelnika Općine Bosanska Krupa najkasnije do 21.1.2022. godine, a kako bi se što kvalitetnije kreirao budžet za 2022. godinu